Про Шоколад

Щороку 1 липня ласуни всієї планети відзначають і святкують Всесвітній День Шоколаду. Про такі улюблені ласощі дітей і дорослих існують деже різні думки. Вважається, що шоколад псує фігуру і зуби, проте піднімає і створює гарний настрій, викликає деяку залежність, але рятує від багато хворіб. Чере це дуже багато людей хочуть купити шоколад Сайт Чоколядка (chokoliadka.ua) представляє  вам 11 фактів, які допоможуть  поглянути на шоколад з несподіваного, а деколи і парадоксального боку.

Виявляється:

1. Не весь шоколад "справжній". Правильний шоколад - гіркий, з максимальним вмістом какао. Однак сучасні технології перетворюють корисні ласощі просто в солодкі плитки: натуральні масла замінюються штучними та рослинними жирами, додаються ароматизатори. Завдяки їм смак стає яскравішим і солодим, але зовсім не таким, яким він має бути насправді. Обурені швейцарці, визнані майстри шоколадної справи, навіть створили союз по боротьбі за чистоту шоколаду.

 

2. Шоколад далеко не завжди споживався в звичному нам твердому вигляді. Протягом багатьох століть з какао-бобів варили гарячий напій. Індіанці, які першими стали вживати плоди какао в їжу, обсмажували і мололи їх, потім змішували з гарячою водою і додавали перець чилі. А знайдений археологами посуд говорить про те, що аборигени Центральної Америки готували з  бобів, що перебродили шоколадне пиво.

 

3. Шоколад піднімає настрій. Виявляється в ньому міститься речовина триптофан, що сприяє виробленню в організмі людини ендорфінів, які називають гормонами щастя. Вважається навіть, що шоколад може лікувати депресію. Але це, швидше за все, не так. Деякі дослідження показують, що люди, часто вживають шоколад, якраз більше схильні нервових розладів. Вчені вважають, що в цьому випадку діє механізм, аналогічний наркотичній чи алкогольній залежності: людина намагається порадувати себе шоколадом, і той в свою чергу дає позитивний ефект, але зовсім ненадовго. Потім же людина повертається в колишній, якщо не більше ще більш важкий стан. Така дія пояснюється тим, що шоколад містить у мінімальній кількості стимулятори - теобромін, фенілетиламін і кофеїн, а також канабіноїди - хімічні речовини, які є і в марихуані. До речі, купуючи Чоколядки у нашому магазині ви також даруватимете радість та свято


4. Шоколад лікує кашель, причому справляється з цим чи не краще, ніж спеціальні ліки. Благотворний для горла ефект пов'язаний з уже згаданим вище Теоброміном. До того ж, шоколад, на відміну від пігулок, не викликає побічних ефектів.

 

5. Шоколад допомагає при токсикозі під час вагітності. І в цьому знову "винен" теобромін. Крім того, шоколад знижує ризик ускладнень під час пологів і після них, тому що розслаблює гладку мускулатуру і зміцнює кровоносні судини. Та й молоді батьки можуть заспокоїти нерви за допомогою заповітної плитки краще, ніж традиційним алкоголем.

 

6. Шоколад перешкоджає розвитку смертельних захворювань завдяки вмісту в ньому природних антиоксидантів - катехіни, які також сповільнюють процеси старіння в організмі. Також в шоколаді містяться флавоноїди і феноли, що перешкоджають виникненню інфаркту та інсульту. Вони захищають і зміцнюють кровоносну систему, окислюючи "поганий" холестерин і запобігаючи звуження судин.

 

7. Сало в шоколаді - життєво необхідне блюдо для полярників. Така властивість цього незвичайного поєднання пояснюється його високою енергетичною цінністю. В екстремальних умовах Крайньої Півночі людям потрібна підвищена кількість калорій, а, як відомо, в поєднанні з вуглеводами жири засвоюються краще і швидше. До речі, українці, хоч і не можуть поскаржитися на сильні морози, але сало в шоколаді їдять із задоволенням, причому подається воно на паличці, як ескімо. Оригінально, але, кажуть, смачно. А Наполеон дуже любив свинину під шоколадом.

 

8. Шоколад не псує фігуру. Інша справа, що в шоколадні плитки часто додається молоко, глюкоза, а також зовсім не дієтичні горіхи і родзинки. Але це вже зовсім інша історія. А гіркий шоколад ще нікому не шкодив. До того ж вуглеводи, які містяться в шоколаді, швидко витрачаються і розщеплюються. Існує навіть шоколадна дієта. Вона передбачає 100 г гіркого (або на худий кінець молочного) шоколаду в день з чашкою чорної кави, який прискорює обмін речовин і воду або чай у перервах. Дієта обіцяє втрату 4 кілограм на тиждень.

 

9. Шоколад активно використовується в косметології. Салони краси нерідко пропонують шоколадні обгортання, а на додаток до нього - чашечку гарячого напою. Раніше вважалося, що шоколад може викликати прищі або висип, але вчені довели, що це зовсім не так. До речі, карієс шоколад викликати теж не може, тому як має антисептичну дію і скоріше навпаки перешкоджає його появі. Плюс до всього шоколад багатий магнієм, фосфором і кальцієм, які регулюють клітинний обмін і зміцнюють кісткову тканину.

 

10. Шоколад є потужним афродизіаком. Знаменита куртизанка мадам де Помпадур була впевнена, що вогонь пристрасті можна розпалити тільки цим гарячим напоєм. Проведене недавно дослідження показало, що вживання шоколаду збуджує в чотири рази сильніше, ніж пристрасні поцілунки.

 

11. Люди витрачають на шоколад щорічно по 7 мільярдів доларів, причому споживання шоколаду значно зростає пізньої осені. Середньорічний рівень споживання шоколаду однією людиною становить 5,5 кг.

 

Такі факти та думки не можуть не наштовхнути на інтерес до цього дивовижного продукту. Купуйте щоколад. Це прекрасно!!!